برگزاری مراسم عروسی اگرچه می‌تواند جذابیت‌های بی‌نظیری داشته باشد اما چالش‌های زیادی نیز به همراه خواهد داشت که لازم است توجه ویژه‌ای به آنها شود. زمانی که تمامی کارها و امور جشن عروسی تدارک دیده شد نوبت به انتخاب کارت دعوت مهمان‌ها خواهد رسید. نوع ادبیات و انتخاب کلمات و متون می‌تواند اهمیت بسیار زیادی در نوشتن کارت دعوت داشته باشد و به همین دلیل می‌تواند کار را برای زوج‌های جوان سخت کند. اگرچه سبک نوشتن متن کارت عروسی امری سلیقه‌ای به شمار می‌رود اما رعایت نکات مختلف می‌تواند به زیباتر و جذاب‌تر شدن آن کمک کند. در ادامه مطلب به بررسی مهم‌ترین نکات در نوشتن کارت‌های عروسی پرداخته خواهد شد.

نکات مهم در مورد نوشتن متن کارت عروسی

اهمیت کارت عروسی در برگزاری مراسم

جشن عروسی به عنوان یکی از مقدس‌ترین جشن‌ها در تمامی فرهنگ‌ها و ادیان مختلف به شمار می‌رود و همواره اهمیت و ارزش بسیار زیادی برای افراد داشته است. در حقیقت برای برگزاری این مراسم لازم است که مجموعه‌ای از کارها مانند انتخاب تالار و باغ تالار و … انجام شود و انتخاب کارت عروسی یکی از آنها است. کارت عروسی در اصل اولین و مهم‌ترین تصویر ذهنی است که به مهمانان داده می‌شود و زمانی که کارت دعوت برای مهمانان ارسال خواهد شد، انتظارات آنها از چیزی که در اتفاق می‌افتد در ذهنشان نقش می‌بندد. از آنجایی که افراد ممکن است در طول سال بارها برای مراسم‌ها و جشن‌های مختلف دعوت شوند، خاص و منحصربه‌فرد بودن کارت عروسی می‌تواند اهمیت بالایی داشته باشد. از جمله مهم‌ترین مواردی که نوشتن متن کارت عروسی باید مورد توجه قرار بگیرند می‌توان موارد زیر را عنوان کرد:

مطلب پیشنهادی :  چک لیست هزینه‌های عروسی

ویژگی‌های مهم در یک کارت عروسی

ویژگی‌های مهم در یک کارت عروسی

مراسم عروسی را می‌توان با استفاده از هر جزئیات ساده‌ای هیجان‌انگیزتر و جذاب‌تر کرد و انتخاب یک کارت عروسی لوکس و شیک می‌تواند یکی از این کارهای ساده باشد. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های یک کارت عروسی شیک می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

مهم‌ترین نکات در مورد نحوه پشت‌نویسی کارت عروسی 

بعد از آنکه زوج‌های جوان نوع کارت عروسی خودشان را انتخاب کردند و تاریخ، ساعت برگزاری مراسم، نوع متن و … را مشخص نمودند می‌توانند اقدام به پشت‌نویسی کارت‌ها بکنند. اگرچه در نگاه اول به نظر می‌رسد که پشت‌نویسی کارت عروسی کار ساده‌ای است اما می‌تواند سختی‌ها و دشواری‌های خاص خود را داشته باشد و حتماً باید مجموعه از اصول و قواعد مختلف را در اجرای آن رعایت کرد.

نکات مهم در مورد نوشتن متن کارت عروسی

همان‌طور که گفته شد نوع و نحوه ادبیاتی که برای نوشتن کارت‌های عروسی انتخاب می‌شود می‌تواند تأثیر و اهمیت زیادی در احساس مهمانان داشته باشد. برای دعوت کردن از زوج‌هایی که جز دوستان و اقوام عروس و داماد به شمار می‌روند حتماً باید ابتدا عنوان “جناب آقای” را همراه با نام خانوادگی فرد نوشته و در ادامه عبارت ” به همراه همسر گرامی” یا عبارت “بانو” را قید کرد. به عنوان مثال می‌توان نوشت ((جناب آقای رستمی همراه با همسر گرامی)).

قطعاً در زمان برگزاری مراسم عروسی جوانان دختر و پسری نیز در میان دوستان، آشنایان و اقوام عروس و داماد حضور دارند که در دوران نامزدی به سر می‌برند و انتخاب متن دعوت از این افراد می‌تواند با سایر افراد متفاوت باشد. برای دعوت از این دسته افراد ابتدا باید نام خانوادگی شخصی که نزدیکی بیشتری به عروس و داماد دارد نوشته شده و سپس نام خانوادگی نامزد او قید شود. به عنوان مثال برای دعوت کردن از چنین فردی می‌توان نوشت ((سرکار خانم عزیزی به همراه جناب آقای مرادی)). در مقاله دیگری از سایت میرزایی گاردن با عنوان چگونه لباس عروس انتخاب کنیم ؟ به بررسی نحوه انتخاب لباس عروس و نکات مهم آن پرداخته شده که مطالعه آن خالی از لطف نخواهد بود.

طبیعتاً در میان دوستان، آشنایان و فامیل عروس یا داماد افراد مجردی نیز وجود دارند که لازم است برای برگزاری مراسم عروسی از آنها دعوت شود. نحوه دعوت از افراد مجرد نیز می‌تواند نکات و جزئیات خاص خود را داشته باشد. دعوت کردن از افراد مجرد معمولاً ساده‌تر از دعوت کردن سایر افراد است و می‌توان برای دعوت از این افراد به سادگی نام و نام خانوادگی آنها را قید کرد. برای خانم‌های مجرد می‌توان از عناوینی همچون “سرکار خانم” یا “دوشیزه خانم” و برای آقایان مجرد می‌توان از عنوان “جناب آقای” استفاده کرد.

طیف دیگری از مهمانان در مراسم عروسی افرادی هستند که پرجمعیت بوده و دارای فرزند می‌باشند. نحوه دعوت این افراد نیز متفاوت خواهد بود و نیازمند داشتن ادبیاتی منحصربه‌فرد است. برای دعوت کردن از چنین افراد می‌تواند از عبارت‌های مختلفی همچون “خانواده محترم ” یا” خانواده گرامی” به همراه فرزندان استفاده کرد. به عنوان مثال ((خانواده محترم امام دوست و فرزندان)).

یکی دیگر از نکاتی که در متن کارت عروسی باید به آن توجه داشت نحوه دعوت از افراد باتوجه به عنوان شغلی آنها است. برای این دسته از افراد نیز می‌توان از ادبیات ویژه‌ای همچون “جناب آقای دکتر” یا ” جناب آقای مهندس” و … استفاده کرد. در مقاله دیگری از سایت میرزایی گاردن با عنوان چالش عقد تا عروسی به بررسی مهم‌ترین چالش‌های زوج‌های جوان در دوران عقد تا زمان برگزاری مراسم عروسی پرداخته شده که می‌تواند اطلاعات مفیدی ارائه کند

مطلب پیشنهادی :  باغ تالار روستیک

نکات مهم در انتخاب و نوشتن متن کارت عروسی

در کنار تمامی نکاتی که برای پشت‌نویسی کارت‌های عروسی بیان شد لازم است که به متن اصلی کارت عروسی نیز توجه ویژه‌ای شود و نکات مختلف را برای آن رعایت کرد. در حقیقت بعد از آنکه زوج‌های جوان مدل کارت، دیزاین کارت، تم رنگی کارت و تعداد کارت را مشخص کردند می‌توانند متن اصلی آن را نیز انتخاب کنند. هرچند که انتخاب متن اصلی کارت کاملاً سلیقه‌ای است و افراد می‌توانند طبق میل خودشان متن کارت عروسی خودشان را بنویسند اما رعایت نکات مختلف می‌تواند به زیبایی آن اضافه کند.

جمع‌بندی نهایی

برگزاری مراسم عروسی می‌تواند چالش‌های متعددی برای زوج‌های جوان داشته باشد که انتخاب کارت عروسی و انتخاب متن کارت عروسی مناسب یکی از آنها است. به صورت کلی برای دعوت کردن از افراد مختلف، مجردها، خانواده‌ها، نامزدها و … باید از ادبیات‌های متفاوتی استفاده کرد و بهترین متن ممکن را برای آنها به کار برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *